Yhteystiedot ja piirihallitus:

Piiritoimisto Apila:

Näsilinnankatu 23 A 1
33210 Tampere
(käynnit etukäteen sopien)

Facebook: Pirkanmaan Keskusta

Sähköposti: pirkanmaa(a)keskusta.fi

Puheenjohtaja

Tuukka Liuha, Lempäälä
045 674 8077
tuukka(a)liuha.fi

Toiminnanjohtaja:

Jaana Viilo (lomalla, ei tavoitettavissa)
jaana.viilo(a)keskusta.fi
040 767 3419

Varapuheenjohtajat

Mirva Kittilä, Pälkäne
050 345 5343
mirva.kittila(a)icloud.com


Aino-Riikka Simula, Tampere
050 345 5343
aiski(a)hksimula.fi

Piirihallituksen jäsenet 2017

Ilkka Ekojärvi, Sastamala

Pauli Haapaniemi, Ikaalinen

Jani Hevonoja, Akaa

Tuula Jokinen, Nokia

Antti Juva, Tampere

Riitta Koskinen, Ylöjärvi

Pilvi Kärkelä, Kihniö

Raija Moilanen, Tampere


Tapani Murtoo, Punkalaidun

Raili Naskali, Pirkkala

Anna-Kaarina Rantaviita-Tiainen, Tampere

Minna Sarvijärvi, Ylöjärvi

Joonas Soukkio, Tampere

Pertti Uusi-Erkkilä, Vesilahti

Harri Valli, Parkano

Paula Virtanen, Urjala

Pirkanmaan piirihallitus 2016 koolla piiritoimistossa pj. Riitta Koskisen (vas.) johdolla. Esittäytymässsä puoluevaltuuston puheenjohtajaehdokas Antti Kivelä Kuopiosta

Aikaisempia:


Piirihallituksen jäsenet 2016:


Riitta Koskinen, Ylöjärvi Piirin pj.

Tuukka Liuha, Lempäälä Piirin varapj.

Santeri Lampi Piirin varapj.


Koskela Reijo, Virrat

Markkola Juha-Matti, Kihniö

Murtoo Tapani, Punkalaidun

Ekojärvi Ilkka, Sastamala

Mäkeläinen Suvi, Urjala

Haapaniemi Pauli, Ikaalinen

Mäkinen-Aakula Marjo, Orivesi

Hevonoja Jani, Akaa

Niiranen Taina, Parkano

Jokinen Tuula, Nokia

Rantaviita-Tiainen Anna-Kaarina, Tampere

Juva Antti, Tampere

Saarinen Marjatta, Valkeakoski

Kiili Kalle, Tampere

Uusi-Erkkilä Pertti, Vesilahti

Kittilä Mirva, Pälkäne


Piirihallituksen jäsenet 2015:


Tehtävä

Sukunimi

Etunimi

Sähköposti

Toiminnanjohtaja

Viilo

Jaana

jaana.viilo@keskusta.fi

Piirin puheenjohtaja

Koskinen

Riitta

riitta.sp@gmail.com

Piirin varapj

Lampi

Santeri

Lampi.V.Santeri@student.uta.fi

Piirin varapj

Liuha

Tuukka

tuukka(a)nostatus.fi

Piirihallituksen jäsen

Haapaniemi

Pauli

satakunnan.sahkolahde@ippnet.fi

Piirihallituksen jäsen

Jokinen

Tuula

tuula.jokinen@kopteri.net

Piirihallituksen jäsen

Juva

Antti

antti.juva@gmail.com

Piirihallituksen jäsen

Kiili

Kalle

kalle.kiili@microsoft.com

Piirihallituksen jäsen

Koivunen

Hannu

hannu.k.koivunen@luukku.com

Piirihallituksen jäsen

Koppanen

Matti

m.koppanen@luukku.com

Piirihallituksen jäsen

Koskela

Reijo

reijo.koskela@pp.inet.fi

Piirihallituksen jäsen

Lamberg

Monica

monica.lamberg@gmail.com

Piirihallituksen jäsen

Lindqvist

Helena

avainis@gmail.com

Piirihallituksen jäsen

Murtoo

Tapani

tapumu@gmail.com

Piirihallituksen jäsen

Niiranen

Taina

taina.niiranen@hameenkyro.fi

Piirihallituksen jäsen

Ovaska

Jouni

Jouni.Ovaska@hameenkyro.fi

Piirihallituksen jäsen

Perhola

Liisa

liisa.perhola@perhola.fi

Piirihallituksen jäsen

Rantaviita-Tiainen

Anna-Kaarina

annakaarina.rantaviitatiainen@gmail.com

Piirihallituksen jäsen

Uusi-Erkkilä

Pertti

Pertti.Uusi-Erkkila@vesilahti.fi

Piirihallituksen jäsen

Virtanen

Paula

paula.virtanen@suomi24.fi

Keskustan Pirkanmaan piirihallitus 2014 yhteystiedot

Keskustan Pirkanmaan piirihallitus 2013 yhteystiedot

Puoluehallitus ja puolueen neuvottelukunnat

Puoluevaltuusto 2012 - 2014

Puoluevaltuuston jäsenemme ja –varat 2014-2016

PIRKANMAA Varsinainen Hakanen Pertti pertti.hakanen@eduskunta.fi

PIRKANMAA Varsinainen Koskinen Riitta riitta.sp@gmail.com

PIRKANMAA Varsinainen Mikkonen Matleena matleena.mikkonen@hotmail.com

PIRKANMAA Varsinainen Moilanen Raija raija@raijamoilanen.fi

PIRKANMAA Varsinainen Murtoo Tapani tapumu@gmail.com

PIRKANMAA Varsinainen Ovaska Jouni jouni.ovaska@hameenkyro.fi

PIRKANMAA Varsinainen Virtanen Paula paula.virtanen@suomi24.fi

PIRKANMAA Varajäsen Liuha Tuukka tuukka@nostatus.fi

PIRKANMAA Varajäsen Arvela Ari ari.arvela@vesilahti.fi

PIRKANMAA Varajäsen Mäenpää Åsa asa.maenpaa@gmail.com

PIRKANMAA Varajäsen Lamminmäki Ari ari.lamminmaki@lamminmaki.fi

PIRKANMAA Varajäsen Erkkilä Esko esko.erkkila@gmail.com

PIRKANMAA Varajäsen Koskela Reijo reijo.koskela@pp.inet.fi

PIRKANMAA Varajäsen Markkola Juha‐Matti juha‐matti.markkola@ippnet.fi

Linkit sisarjärjestöjen ja Suomen Keskustan sivuille:

www.keskustanaisetpirkanmaa.fi

http://www.keskustanuoret.fi/portal/piirit/pirkanmaa/

http://www.keskusta.fi/Suomeksi.iw3

Riitta Koskinen, Ylöjärvi Piirin pj.